Print this page

Crna Gora pobjedom nad Australijom otvorila OI

• jul 25, 2021

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Australiju 15:10 (4:5, 2:2, 4:1 i 5:2), u prvom kolu B grupe Olimpijskih igara u Tokiju.

Odlična treća četvrtina crnogorskih vaterpolista i četiri postignuta uz samo jedan primljeni gol odlučila je pobjednika meča.

Australija je bolje počela meč, povela je 3:0, prvu četvrtinu dobila je 5:4, a minimalnu prednost imala je i na polovini meča.

Crna Gora je u trećem dijelu meča prvi put došla do vođstva (8:7), na kraju tog dijela vodila je 10:8, a početkom posljednje četvrtine prednost je uvećala na 11:8. Pogotkom Marka Petkovića, polovinom posljednjeg dijela meča, prednost je uvećana na četiri pogotka (13:9), čime je i riješeno pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Aleksa Ukropina sa četiri, Marko Petković i Dušan Matković postigli su po tri, Uroš Čučković dva, a po gol Draško Brguljan, Aleksandar Ivović i Miroslav Perković. U australijskoj selekciji najbolji je bio Ričard Kembel sa tri gola.

Odbrana je odradila veliki posao i bila ključ pobjede protiv Australije, kazao je selektor Vladimir Gojković. Gojković je kazao da je utakmica sa Australijom bila važna i da su znali da, imajući u vidu raspored u grupi, ne bi bilo dobro da naprave kiks u prvom meču.

"Zato je start bio malo lošiji. Od druge četvrtine smo imali veći broj raspoloženih igrača i stabilizovali odbranu. Australija je dobra, sjajno su otvorili utakmicu, pogodili neke fantastične šuteve. Mi smo na početku imali manju agresivnost nego što je bilo potrebno, ali najvažnije je da je odbrana u drugom dijelu bila ključ pobjede", kazao je Gojković.

On je naglasio da je grupa izuzetno teška i da se moraju pripremiti za Španiju.

Komentarišući narednog rivala, u utorak u četiri sata i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu, Gojković je kazao da Španija igra kolektivan vaterpolo.

"Svih 11 igrača radi fantastičan posao. Pobijedili su Srbiju i Hrvatsku na oba posljednja takmičenja. Sigurno će biti teško, puni su samopouzdanja", poručio je Gojković.

Crna Gora će u narednom kolu, u utorak (4.30), igrati sa Španijom.

RASPORED UTAKMICA:

Grupa B: Crna Gora 3, Hrvatska 3, Španija 3, Srbija 0, Australija 0, Kazahstan 0.

1. kolo 25. jul: 08:30h Australija - Crna Gora 10:15, 11:20h Srbija - Španija 12:13, 12:50h Hrvatska - Kazahstan 23:7.

2. kolo 27. jul: 04:30h Crna Gora - Španija, 07:00h Kazahstan - Srbija, 12:50h Australija - Hrvatska.

3. kolo 29. jul: 04:30h Španija - Kazahstan, 08:30h Hrvatska - Crna Gora, 12:50h Srbija - Australija.

4. kolo 31. jul: 03:00h Crna Gora - Kazahstan, 04:30h Australija - Španija, 08:30h Hrvatska - Srbija.

5. kolo 02. avgust: 07:00h Srbija - Crna Gora, 08:30h Španija - Hrvatska, 12:50h Australija - Kzahstan.

Grupa A: Italija 3, SAD 3, Grčka 3, Mađarska 0, Japan 0, Južna Afrika 0.

1. kolo 25. jul: 03:00h Južna Afrika - Italija 2:21, 04:30h Mađarska - Grčka 9:10, 07:00h SAD - Japan 15:13.

2. kolo 27. jul: 03:00h SAD - Južna Afrika, 08:30h Italija - Grčka, 11:20h Japan - Mađarska.

3. kolo 29. jul: 03:00h Mađarska - Južna Afrika, 07:00h SAD - Italija, 11:20h Grčka - Japan.

4. kolo 31. jul: 07:00h SAD - Mađarska, 11:20h Italija - Japan, 12:50h Južna Afrika - Grčka.

5. kolo 02. avgust: 03:00h Mađarska - Italija, 04:30h Grčka - SAD, 11:20h Japan - Južna Afrika.